LARP: MiastoPod

Znajdujesz się na forum LARPa cyklicznego "MiastoPod". Kliknij, by przenieść się na stronę główną projektu. Forum to zostało przeniesione na http://miastopod.forumpolish.com.

Ogłoszenie

Forum to zostało przeniesione na nowy serwis. Strona ta zostanie zamknięta 3 Maja. Do tego czasu wasze posty będą dostępne. Po tym terminie wszystko usunięte. Nowy adres forum to http://miastopod.forumpolish.com/

#1 2014-04-13 13:04:30

NosferX

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-10
Posty: 7
Punktów :   

Uwagi do larpa - czyli konstruktywna krytyka i Wasze pomysły.

Zapraszam do dzielenia się uwagami i pomysłami abyśmy lepiej wspólnie się bawili.

Offline

 

#2 2014-04-14 18:04:16

 Vareth

Użytkownik

Skąd: Okrągłe Metro
Zarejestrowany: 2014-04-01
Posty: 12
Punktów :   

Re: Uwagi do larpa - czyli konstruktywna krytyka i Wasze pomysły.

Mam uwagi co do części czysto organizacyjnej.
Na początku mniej-więcej było wszystko ok w sprawie odbierania punktów potęgi i kart.
Podczas LARPa leżały luzem jakieś 3 spinacze na jednym ze stolików.
Na koniec LARPa było 0 informacji co się dzieje z dosyć ważnymi rzeczami jak karty, potęga, naznaczenia (tutaj nie wiem jak to dokładnie wyglądało).
Ja za informacją od "Herolda" (sam podszedłem się spytać) wziąłem spinacze/potęgę z sobą, a karty zostawiłem.

Ogólnie ilość kart/potęgi wydaje mi się, że jest bardzo ważna (Mechanika Potrzeb) bo nie wszystkie można odzyskać i/lub wydać pomiędzy LARPami.

Nie bardzo wiem, jak interpretować słowa Piotrka:
"Osoby które przekazały nam swoje stosy kart i chciałby je odzyskać niech piszą do mnie"
Czy to znaczy, że mogłem swoje karty zachować (a miałem ponad-przeciętne )?
Czy tylko to, że jeżeli ktoś na początku przyniósł talię, to może ją odzyskać ?

Plus jeszcze wyjaśnienie mechaniki na przykładach co można, co nie można - byłem świadkiem tego, jak Trędowaty trochę spalił próbę przekonania Cyan, bo nie mógł tego mechanicznie rozwiązać i wszystko się wydało :]


Fabularnie:
Zupełnie nie czułem się jak na Balu. Poza stwierdzeniem faktu, że to bal, że jest jedzenie i tam jest tron i miejsce dla arystokracji nie kojarzę, żeby było choć trochę flufu ze strony dworu/dworzan lub NPCów.


Mechanika:
Czy mechanika blokuje możliwość bycia członkiem więcej niż jednej Frakcji/Domu?
Rozumiem, że fabularnie ktoś może za takie coś chcieć zabić, ale mi chodzi o czysto mechaniczne przeszkody.

Ostatnio edytowany przez Vareth (2014-04-14 18:06:58)


---------------------------
Bernhard East

Offline

 

#3 2014-04-14 22:19:56

Sieger

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-03
Posty: 5
Punktów :   

Re: Uwagi do larpa - czyli konstruktywna krytyka i Wasze pomysły.

Ano właśnie. Problemem jest to, że Frakcje mechanicznie zapewniają jedynie "Bezpieczeństwo", a to tylko jedna z Czterech Potrzeb.

Reszta to: Jedzenie, Moc i Komfort.
Domy zaś zapewniają resztę Potrzeb - i najczęściej jest to tylko JEDNA z nich np. Jedzenie.

Problemem jest to, że właśnie najwyraźniej TRZEBA należeć do co najmniej DWÓCH domów ponieważ jedne zapewniają tylko Jedną Potrzebę podczas gdy inne zapewniają Dwie - troszkę mało fair ale spoko.
Trzeba mieć przy tym zmysł nie tylko fabularny - ponieważ domy jawnie się ze sobą gryzą i dołączając/współpracując z jednym można oberwać w drugim i na odwrót - ale też mechaniczny - Bo trzeba przyłączyć się do jak najmniejszej liczby domów tak by zapewniały Ci resztę Potrzeb.

Wiem, że domy nie są samowystarczalne ale problemem jest to, że nie zostały podpowiedziane/podane żadne sposoby na rozwiązanie tych kwestii.

Pytanie moje brzmi: Jak więc NIE DOŁĄCZAJĄC do innych domów zapewnić sobie inne Potrzeby pomiędzy kolejnymi odsłonami?


Jihachu! Wybieram cię!

Offline

 

#4 2014-04-15 23:13:50

Borek

Administrator

Zarejestrowany: 2014-02-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: Uwagi do larpa - czyli konstruktywna krytyka i Wasze pomysły.

Vareth napisał:

Czy to znaczy, że mogłem swoje karty zachować (a miałem ponad-przeciętne )?

Nie. Po prostu mieliśmy tyle kart do gry, że nie wiem czy wszystkie ze sobą zabrałem. Może była możliwość, że ktoś zabrał je ze sobą z powodu czystego zagapienia się.

Vareth napisał:

Czy tylko to, że jeżeli ktoś na początku przyniósł talię, to może ją odzyskać ?

Jak ktoś przyniósł Karty i nie zgłosił się po nie to ja je mam. Tak było najłatwiej bo czas nas naglił.

Vareth napisał:

Plus jeszcze wyjaśnienie mechaniki na przykładach co można, co nie można - byłem świadkiem tego, jak Trędowaty trochę spalił próbę przekonania Cyan, bo nie mógł tego mechanicznie rozwiązać i wszystko się wydało :]

Z generalnego braku czasu nie udało nam się dokończyć serii wideo gdzie wyjaśniamy całą mechanikę. Powinna się ona pojawić w okolicach świąt jak uda nam się trochę odsapnąć. Po prostu ktoś nie zrozumiał, że wszelkie rozmowy to rozmowy i nie można przekonywać kogoś kartami.

Vareth napisał:

Zupełnie nie czułem się jak na Balu. Poza stwierdzeniem faktu, że to bal, że jest jedzenie i tam jest tron i miejsce dla arystokracji nie kojarzę, żeby było choć trochę flufu ze strony dworu/dworzan lub NPCów.

W MieściePod bale są raczej pokazem dla arystokracji. Patrzą sobie na zwierzynę i jedzą (jak się dowiedzieliśmy) smażone ziemniaczki. Hej. Właśnie dowiedziałeś się czegoś nowego o świecie.


Co do domów i potrzeb.

Jeszcze się zastanawiamy. Oryginalnie można było należeć do wielu domów. Jednak pojawił się pomysł, że poza bonusami fabularnymi domy będą dawały dodatkowe opcje mechaniczne. Jeśli podejmiemy taką decyzję wtedy będzie można należeć tylko do jednego.

Jeśli nie należysz do domu który zapewnia Ci daną potrzebę, możesz się zawsze ugadać z innymi domami by daną potrzebę Ci załatwili.

A na stronie jest to napisane:

Jeśli przynależysz do Domu zapewniającego dane potrzeby nie musisz się o nie martwić. Pozostałe musisz sobie zorganizować przez kontakty z innymi Domami.

Możesz albo rozmawiać o tym z graczami należącymi do tego domu (fabularnie), albo robić to akcjami międzyLARPowymi. Nadal to kosztuje... Ale, system jest stworzony tak, że jeśli twój dom nie zapewnia Ci danej potrzeby to zarabia więcej potęgi. Na przykład Podziemny Krąg i Taksówkarze nie zapewniają Ci żadnej potrzeby. ALE! Mają oni mnóstwo potęgi którą mogą rozdysponowywać.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.animp-shaiya.pun.pl www.mc.pun.pl www.bukmacher.pun.pl www.wolnelubanie.pun.pl www.landsil.pun.pl